Potřebujete kvalitní a funkční web? Seznamte se s Webflow (a pak napište)

I v době pandemie potřebuje spousta firem nové funkční webovky. Jak to ale udělat, když má celý svět pauzu, lidé se nemohou scházet a osekávají se všechny výdaje? My o jednom řešení víme – a ukážeme vám, jak vytvořit tvárný a kvalitní web, aniž byste na několik měsíců vytížili vývojáře a utratili spoustu peněz.

Náš předchozí web jsme vyvíjeli od nuly, protože jsme měli vysoké nároky, a přesto se brzy ukázalo, že jsme měli zvolit lepší řešení. I menší dodatečné úpravy totiž znamenaly několik hodin práce vývojářů. Nejspíš si umíte představit, že to v překladu znamená odklad minimálně o několik týdnů.

Od té doby už jsme si zvykli využívat Webflow, což je nástroj, který umožňuje designerům vytvořit web od začátku do konce. Výhod je spousta...

Očima agentury

Když svěříte vývoj designerům, nepotřebujete vývojáře. Lépe řečeno, vaši vývojáři se můžou věnovat větším výzvám.

Webflow vypadá podobně jako grafický editor, jenom místo pixelů píše řádky kódu. A co je na tom výjimečného? Dokonce ani naši developeři nemají krev v očích, když ten kód čtou.

Pokud má designer základní znalosti CSS a někoho zkušeného k ruce, zvládne se během tří až pěti projektů dostat na vysokou úroveň kvality i rychlosti. Vysokou kvalitou myslím smysluplnou strukturu kódu, bezchybné fungování napříč zařízeními a interaktivní animace.


Očima designera

Designeři jsou šťastnější, protože se nemusí zabývat předáním designu do vývoje a následnému dohadování o přesnosti front-endu. Můžou být v kontaktu s klientem od briefu po spuštění, mít pod kontrolou kvalitu svých výstupů a vyhrát si s detaily.

Já už jsem si zvyknul natolik, že mě vždycky nepříjemně překvapí, jak je oproti CSS hloupý Sketch a jemu podobní, když jsem nucen se k nim vrátit. Webflow University zároveň nabízí dobře strukturované, svižné (a vtipné) tutoriály.


Očima klienta

Efektivnější nástroj = bližší deadline a méně peněz

Díky Webflow vám prostě buď ušetříme peníze a nebo se stejným rozpočtem můžeme strávit více času nad kvalitním designem, obsahem, výzkumem, kreativou nebo fotkami.

Snadné ovládání CMS

Pokud na svém webu potřebujete redakční systém, vsadil bych se, že nenajdete intuitivnější řešení. Kromě běžné správy databáze, na kterou jste zvyklí, umožňuje Webflow úpravy přímo na stránce. Stačí kliknout na text a přepsat ho. Nebo kliknout na obrázek a vyměnit ho.


Proč rýpeme do Wordpressu

Robustní systém

Wordpress sám o sobě obsahuje spoustu nepořádku, který nevyužijete. Obzvlášť když si vyhlédnete předpřipravenou šablonu, nainstalujete si spolu s ní funkce, které využijete jenom z malé části a těch zbylých se nikdy nezbavíte. Webflow v prohlížeči načítá pouze to, co do něj vložíte. Díky tomu dosáhnete dobrých výsledků v testech rychlosti i bez velké snahy – a my se samozřejmě snažíme.

Plug-iny

Ve Wordpressu vlastně potřebujete plug-in skoro na cokoliv, což negativně ovlivňuje rychlost i bezpečnost. Ve Webflow se s plug-iny setkáte pouze pokud na web potřebujete napojit externí aplikace, jako je například Mailchimp. Nemusíte se zvlášť zabývat SEO, zabezpečením nebo analytikou.

Pocity

Jestli jste se s Wordpressem setkali, víte o čem mluvím. A můžete se podívat i na oficiální srovnání.

Kolik to stojí peněz

Webflow vydělává tím, že kromě designové platformy poskytuje hosting. Za základní hosting u nás zaplatíte 172 $ (~ 3 700 Kč) ročně – i ten vám umožní upravovat statický obsah, ale nepokryje přidávání a mazaní příspěvků jako např. na blogu. Pokud chcete využít redakční systém, bude vás stát 230 $ (~ 5 000 Kč) za rok.

Nějací zakopaní psi?

Nedostatky souvisí s tím, že Webflow ignoruje malé trhy:

Přesvědčili jsme vás? Jestli ano, ozvěte se. Levou zadní spolu vyrobíme web daleko od vaší konkurence.

Štěpán Landa

Autor

Štěpán Landa

Design Lead

LinkedIn

Další články z našeho blogu

Všechny články