KEK Stock

Komiksová bublina

Splněný sen norského sportovního fotografa Kjell Erika Kristiansena, pro kterého jsme vytvořili fotobanku na míru.

Na začátku byla hromada fotek

Náš klient měl obrovský archiv svých fotografií, které zachycují 40 let sportovních událostí, a řešil způsob, jak a kde je uložit. Chtěl je sdílet se svými kamarády, rodinou nebo sportovci, kteří jsou na nich zachycení, ale také je chtěl nabídnout pro využití v médiích. Proto jsme pro něj vytvořili fotobanku na míru, která umožňuje nákup jednotlivých fotografií i placený přístup pro komerční subjekty.

Jak se staví fotobanka

Začali jsme brandingem a vytvořili mj. logo, které spojuje název „KEK Stock“ s rámečkem fotografie. Tady mrkněte na naši designovou case study. Z hlediska vývoje bylo důležité vychytat specifické funkce fotobanky – kromě nákupu například filtrování fotek podle data, události, typu události, sportovce, země, sportovního klubu, sportu, fotografa a použitého vybavení (nebo jakékoli kombinace).

Jednoduchý nákup i administrace

S webovou administrací jsme si opravdu vyhráli. Pro klienta jsme připravili intuitivní drag&drop systém nahrávání fotek s možností jednoduchého hromadného přidávání informací, tagů a kategorií.

Výzvou bylo rozlousknout, jak nahrávat obří množství fotek ve vysokém rozlišení. Díky šikovné optimalizaci jich ale teď klient může uploadovat klidně několik tisíc najednou. (A že to dělá.)

Chci projekt od Story TLRS

Jako součást komunikační skupiny Near & Dear máme přesah do PR, foto a video produkce, strategií a konceptů, takže pro nás není žádná výzva moc velká.
Napište nám
Adéla Marešová
Šipka vlevo
Zpět na případovky