UX writing
Není to tak dávno, co proběhl poslední CopyCamp od kolegů z agentury H1. Přestože se přednášky i workshopy odehrály v online prostředí, přinesly i nám spoustu inspirace. Jednou z nejzajímavějších přednášek byla ta od Terezy Frankové a Milana Švolby, která se zabývala právě UX writingem. Kromě užitečných copy rad se podělili také o pár tipů na knížky nebo podcasty. Níže vybíráme ty nejzajímavější.
S rostoucí oblibou digitálního marketingu není divu, že se tento obor pomalu odštěpuje od klasické textařiny. Být specialistou na UX writing je zkrátka cool, přečtěte si náš nedávný článek o CTA a zjistěte jak přimět lidi klikat.
Co si o UX writingu přečíst?
📚 UX Writing and Microcopy: The Complete Guide - Kinneret Yifrah
📚 Strategic Writing for UX - Podmajersky, Torrey

📚UX Writing basics - Marie-Pier Rochon

Nebo raději posloucháte?
🔊 Writers of Silicon Valley
🔊 Writers in Tech
Gramatika je vždycky v kurzu
Možná někdy vzpomínáte na učitelku češtiny, kterak se do vás snažila horem dolem nacpat všechny poučky od vyjmenovaných slov, až po kouzelnou větu “Pomni, abys nezapomněl pomněnku u pomníku”. Nikdy ale není moc pozdě připomínat si krásy našeho jazyka, hlavně pokud si psaním takříkajíc vyděláváte na chleba. Proto by vás mohla zaujmout knížka od @cervenapropiska s názvem 100 perliček pro (ne)milovníky češtiny. A těm, kdo se psaním začínají nebo si chtějí rozšířit obzory, doporučujeme i Manuál copywritingu od Vojtěcha Untermüllera.
Jak se pozná dobrý copywriter?
Možná by bylo lepší se ptát, od koho se dobrý copywriter učí. Nejen nedávno nabyté znalosti z CopyCampu, ale i vlastní zkušenosti nám velí zmínit pár zajímavých kolegů. Co kolegů, mistrů na psané slovo. Jak jsme se totiž dozvěděli na přednášce Elišky Vyhnánkové, kvalitní spojení na Linkedinu jsou k nezaplacení a tihle kreativci rozhodně stojí za sledování:
📝 Otto Bohuš
📝 Filip Racek
📝 Bára Nováková
📝 Michaela Weikertová